המרכז לאקולוגיה יצירתית קיבוץ לוטן

התקשר אלינו

Free wifi

גינות ריבועיות

רק לחבר כמה קרשים בצורה של ריבוע, למלא באדמה, לשתול, להשקות ולחכות בסבלנות

גינות ריבועיות אקו-כיף קיבוץ לוטן

הגינות המרובעות של הסופר - פוד טראק 

 

האזור שלפנינו עד לא מזמן היה רק חול ואבנים אבל בעזרת כמה משטחי עץ ישנים הכנו מסגרות מרובעות פשוטות. 

אנחנו מגדלים בגינות את עשבי התיבול שנמצאים בשימוש יומיומי בתפריט הסופר פוד-טראק, הבזיליקום נקטף בכל יום וממנו מכינים פסטו, מהנענע מכינים תה צמחים ולימונדה מרעננת, מהמנגולד ושאר העלים מכינים סלט טרי ומוקפץ, כיף לבשל עם אוכל טרי שרק נקטף.

איך מכינים גינה מרובעת? אנו בוחרים כמה מסגרות לשים אחת על השניה ובכך לבחור את גובה הגינה המרובעת שלנו.

חלק מהגינות המרובעות באקו-כיף  הן בגובה המותניים כך שגם עם גב כואב או כיסא גלגלים ניתן ליהנות מקירבה למה שגדל, להריח את עשבי התיבול, לקטוף ירקות או לטפל בצמחים. 

מסגרות העץ ממולאות באדמת השתילה הביתית שלנו העשויה סיבי קוקוס וקומפוסט מוכן. כשממלאים את הגינה לעומק מינימלי של  30 ס"מ נוכל לגדל כמעט את כל הירקות ועשבי התיבול.

זוהי דרך קלה ומהירה להתחיל את גינות הירקות/תבלין הקטנות ואינטנסיביות שלכם בבית.

אנו תמיד ממליצים להתחיל בקטן עם ריבוע אחד, למקם אותו קרוב לדלת הכניסה הקדמית או האחורית שלכם, כך שבכל יום כשאתם חולפים על פניה אתם מתבוננים בנפלאות הטבע, קוטפים ירקות ותבלינים טריים, מתחזקים, מעשבים בעת הצורך ומבחינים במזיקים או אתגרים אחרים שצצים. 

בפרמקלצ'ר (שיטת עיצוב אתית אקולוגית שאנו מלמדים בלוטן) אנו קוראים לזה אזור 1 – האזור שממש מחוץ לדלת הכניסה שלנו שבו אנחנו שמים דברים שאנחנו היינו רוצים שיהיו קרובים אלינו לשימוש על בסיס יומי.

לדוגמה, תה טרי ועשבי תיבול לבישול, ירקות לסלט וצמחים אחרים שאנו אוהבים לאכול הגדלים ממש מחוץ לדלת הקדמית או האחורית שלנו ב"אזור 1".

לעתים קרובות אנו משתמשים ברעיון של אזור 1 באופן טבעי כמו במטבח שלנו עם הכלים שבהם אנו משתמשים הכי הרבה כמו שנבחר במקום קרוב ונגיש עבור סכין החיתוך האהובה עלינו, מחבת וסירי בישול. הרעיון הזה מייעל את הדברים וחוסך לנו זמן.

הגינות שלנו משתנות לפי עונות השנה, בכל פעם שתגיעו לבקר תגלו משהו אחר צומח

מוזמנים להצטלם ליד הגינה האהובה עליכם, לשתף גם ברשתות החברתיות ולתייג אותנו – בפייסבוק LotanDesertInn באינסטגרם kibbutzlotan

חידון – בין הפותרים נכונה יוגרלו פרסים מתנת המרכז לאקולוגיה יצירתית בלוטן 

מוכנים לתחנה הבאה שלכם?

לכו בעקבות החצים ותגיעו ל .........

כיתת הסדנאות

כל הזכויות שמורות לקיבוץ לוטן 2022

נגישות