התקשר אלינו

Free wifi

גן השעשועים אקו כיף קיבוץ לוטן

האקו-כיף בקיבוץ לוטן - גן עדן בלב המדבר

האקו-כיף הוא אטרקציה תירותית לכל הגילאים – פארק מוצל וצבעוני, הכולל פינות ישיבה, גן משחקים גדול, מתחמי פעילויות אקולוגיות, גינות ירוקות ועוד.

בשטח רחב ידיים תוכלו למצוא את מתחם האקו-כיף בקיבוץ לוטן.אתם מוזמנים לשבת על ספסלי בוץ תחת עצים ולהנות ממתחם אשר כולל את בית התה, את גן המשחקים הגדול שכולו בנוי מחומרים ממוחזרים, גינות אורגניות, אזורי סדנאות לבניה בבוץ, שירותי קומפוסט, עמדת ביו-גאז והמון פינות חמד שאפשר לבלות בהן שעות רבות.

בית התה הממוקם בגן האקולוגי של קיבוץ לוטן, מגיש לקבוצות ארוחה טובה ומפנקת במבנה ייחודי.

המקום הוא מבנה מרהיב הבנוי מאדמה הנמצא בפתחה של הגינה האורגנית, והצומח בגינה משתלב בתפריט חלבי / טבעוני עשיר לפי עונות השנה. כחלק מהגישה האקולוגית של הקיבוץ והרצון לתמוך ולקדם את אמני האזור, במסעדה ובחנות המזכרות מוצגות  למכירה יצירות של אמנים מקומיים: ויטראז', קדרות, תכשיטים, ספרים סבונים  וגם תוצרת  מקומית : תמרים אורגנים ועוד המון הפתעות .

בית התה בקיבוץ לוטן

גן המשחקים שלנו. כיף באקו-כיף

בלב גן ירוק ומוצל נמצא גן שעשועים פלאי ומיוחד אשר נבנה על ידי הסטודנטים במרכז לאקולוגיה יצירתית, בואו להכיר את היצורים הפלאיים. בחלק מהמתקנים קיים "חלון אמת" דרכו תוכלו להציץ ולגלות מאלו חומרים נוצרו החיות. 

גן השעשועים אקו כיף קיבוץ לוטן

הגינה האורגנית

הגינות האורגניות שלנו נבנו על גבי נוף מדברי צחיח, והפכו במהרה מקור לאדמה בריאה ועמידה.

המקום התחיל לפעול לפני 20 שנה כערוגות הבנויות משכבות קומפוסט, ובזכות עבודתם של צוות האקוכיף, קהילת הקיבוץ, ילדים ומבוגרים והסטודנטים, האדמה הפכה למלאת חיים ועשירה בחומרים מזינים. לאורך השנה מגדלים בגינה האורגנית תוצרת חד שנתית ורב שנתית.

גינה אורגנית ושתילה במיכלים קיבוץ לוטן

אגנים ירוקים

המים המשמשים את בית התה ואת שירותי הקומפוסט (אך ורק מהכיורים, לשטיפת ידיים כמובן!) נשלחים דרך מערכת אגנים ירוקים מלאכותית. מים אלו, לאחר שזרמו דרך האגנים הירוקים, יוצאים כמים נקיים ומשומשים להשקיית עצי זית ותאנה.  ניתן להתבונן בתהליך במיחזור ולגלות כיצד ניתן להשתמש בחומרים טבעיים על מנת לטהר את המים.

אגנים ירוקים קיבוץ לוטן

שירותי קומפוסט

בתי השימוש הנמצאים באיקוכיף הם למעשה שירותי קומפוסט. הצרכים שנאספים בשירותים אלה משמשים כדשן עבור עצים רבים באיקוכיף. מוזיקה קלאסית תלווה אתכם ותנעים את זמנכם בשירותים.

שירותי קומפוסט אקו-כיף קיבוץ לוטן