מתחם האקו-כיף

האקו-כיף הוא גן עדן בלב המדבר. חלוצי האקולוגיה בלוטן הצליחו להפוך אדמה מדברית לגן ירק צומח. את הפסולת הם מיחזרו והפכו לגן שעשועים. ובית התה הסולארי מגיש ארוחות טעימות מהתוצרת של הגינה. מה עוד תמצאו שם? שירותי קומפוסט, עמדות הממחישות את עקונות הפרמקלצ'ר, סוגי גינון, סינון מים, והרבה צמחיה.

בית התה הממוקם בגן האקולוגי של קיבוץ לוטן, הוא מקום מיוחד וקסום במיוחד לארוחה טובה ומפנקת.

בית התה הוא מבנה מרהיב הבנוי מאדמה הנמצא בפתחה של הגינה האורגנית, והצומח בגינה משתלב בתפריט חלבי / טבעוני עשיר לפי עונות השנה. כחלק מהגישה האקולוגית של הקיבוץ והרצון לתמוך ולקדם את אמני האזור, במסעדה ובחנות המזכרות מוצגות  למכירה יצירות של אמנים מקומיים: ויטראז', קדרות, תכשיטים, ספרים סבונים  וגם תוצרת  מקומית : תמרים אורגנים, גלידה ביתית משובחת ועוד המון הפתעות .

גן המשחקים

בלב גן ירוק ומוצל נמצא גן שעשועים קסום ומיוחד אשר נבנה על ידי הסטודנטים במרכז לאקולוגיה יצירתית, בואו להכיר את היצורים הפלאיים. בחלק מהמתקנים קיים "חלון אמת" דרכו תוכלו להציץ ולגלות מאלו חומרים נוצרו החיות. 

הגינה האורגנית

הגינות האורגניות שלנו נבנו על גבי נוף מדברי צחיח, והפכו במהרה מקור לאדמה בריאה ועמידה.

הגינה החלה את דרכה לפני 20 שנה כערוגות הבנויות משכבות קומפוסט, ובזכות עבודתם של צוות האקוכיף והסטודנטים לאורך השנים האדמה הפכה למלאת חיים ועשירה בחומרים מזינים. לאורך השנה הסטודנטים שלנו מגדלים תוצרת חד שנתית ורב שנתית.

אגנים ירוקים

המים המשמשים את בית התה ואת שירותי הקומפוסט (אך ורק מהכיורים, לשטיפת ידיים כמובן!) נשלחים דרך מערכת אגנים ירוקים מלאכותית. מים אלו, לאחר שזרמו דרך האגנים הירוקים, יוצאים כמים נקיים ומשומשים להשקיית עצי זית ותאנה.  ניתן להתבונן בתהליך במיחזור ולגלות כיצד ניתן להשתמש בחומרים טבעיים על מנת לטהר את המים.

שירותי קומפוסט

בתי השימוש הנמצאים באיקוכיף הם למעשה שירותי קומפוסט. הצרכים שנאספים בשירותים אלה משמשים כדשן עבור עצים רבים באיקוכיף. מוזיקה קלאסית תלווה אתכם ותנעים את זמנכם בשירותים.

לפרטים נוספים- צרו קשר בטלפון 054-9799030 או מלאו טופס זה