סיור ופעילות

הזמן לינה

קליטה

תנועת הנוער – תל"ם (תנועה ליהדות מתקדמת)

נוער תל"ם מחנכת לאורח חיים יהודי המבוסס על המסורת היהודית, התרבות העברית-ישראלית והמחויבות החברתית לבנייתה של חברה צודקת. ברוח חזון הנביאים, פועלת נוער תל"ם לקידומו של שוויון הזדמנויות בחברה הישראלית; לחידוש ערך הקהילה; לצדק חברתי; לקבלת זרמי היהדות הליברליים ולקידומה של יהדות פתוחה ופלורליסטית. במסורת תנועות הנוער אנו מאמינים בחשיבותו של המעשה החינוכי הבלתי פורמאלי, המשלב בין הקניית ערכים, לימוד וחוויה חינוכית וחברתית.

תפיסתנו היא כי תנועת הנוער שייכת לחניכיה, לכן במרכז העשייה החינוכית והמעשית עומדת השכבה הבוגרת בכיתות י' – י"ב. מתוך עקרון של "נוער מדריך נוער" חברי השכבה הבוגרת מהווים את צוות ההדרכה בסניפים ובפעילות הארצית ולוקחים חלק בתהליך קבלת ההחלטות הדמוקרטי של התנועה. מנהיגות צעירה היא נדבך מרכזי בדרכה של התנועה. קורס ההדרכה מכשיר את חניכינו להדריך בתנועה ולקחת חלק בשרשרת המנהיגות שלה בתקווה כי הם אלו שיובילו את התנועה ואת הקהילות בעתיד.

לנוער תל"ם עשרה סניפים ברחבי הארץ: קיבוץ יהל, קיבוץ לוטן, צור הדסה, ירושלים, מבשרת ציון, מודיעין, קיבוץ גזר, רעננה, חיפה. בנוסף מפעילה התנועה שבט צופים בשיתוף עם הנהגת צופי חיפה במרכז חינוך ליאו בק ופעילות נוער בתל אביב.

במסגרת הפעילות הארצית נפגשים החניכים לטיולים, לכנסים (סופי שבוע) ולמועצה רעיונית. שיאה של שנת הפעילות הארצית הוא מחנה הקיץ חווי"ה ע"ש רכלר. מטרתנו לאפשר לבני הנוער ליהנות ממקורות תרבות ישראל ולהתאימם לרוח התקופה. בפעילויות אנו בונים קהילה באווירה יהודית חמה וייחודית לנוער, שבאה לידי ביטוי בפעולות, במעמדים, במפגש החברתי ובחוויית השבת והחג.

קישורים

 קישור לדף הפייסבוק של נוער תל"ם סניף לוטן 

קישור לאתר התנועה ליהדות מתקדמת

Share this post

נגישות