סיור ופעילות

הזמן לינה

קליטה

מתחם האקו-כייף

מתחם האקו-כייף

האקו-כיף מתפקד כחלק המרכזי בהתנסות המעשית של המרכז לאקולוגיה יצירתית (מל"י), ונבנה על ידי משתתפים שונים לאורך השנים. האקוכיף הוא למעשה מעבדה חיה עבור פיתוח וחדשנות בת קיימא.

בית התה הסולרי – בית התה מציע למבקריו ולאורחיו תפריט מפנק המכיל ירקות ותוצרת אורגנית מהגינה שלנו.

בית התה מגיש תוצרת מקומית וטרייה מדי יום. בית התה כולל חנות מתנות שמוכרת את פרי יצירתם של אמנים מקומיים ומזכרות מקיבוץ לוטן.   

 מרכז מבקרים: מרכז המבקרים שלנו הוא אחד ממבני האדמה הגדולים בארץ, והוא מתפקד כמבנה רב-תכליתי. במשך השנים מרכז המבקרים משמש ככיתת לימוד, אולם אירועים, מרחב סדנאות ועוד ועוד!

 שירותי קומפוסט – בתי השימוש הנמצאים באיקוכיף הם למעשה שירותי קומפוסט. הצרכים שנאספים בשירותים אלה משמשים כדשן עבור עצים רבים באיקוכיף.

אגנים ירוקים – המים המשמשים את בית התה ואת שירותי הקומפוסט (אך ורק מהכיורים, לשטיפת ידיים כמובן!) נשלחים דרך מערכת אגנים ירוקים מלאכותית. מים אלו, לאחר שזרמו דרך האגנים הירוקים, יוצאים כמים נקיים ומשומשים להשקיית עצי זית ותאנה.

גינות אוגניות – הגינות האורגניות שלנו נבנו על גבי נוף מדברי צחיח, והפכו במהרה מקור לאדמה בריאה ועמידה.

הגינה החלה את דרכה לפני 20 שנה כערוגות הבנויות משכבות קומפוסט, ובזכות עבודתם של צוות האקוכיף והסטודנטים לאורך השנים האדמה הפכה למלאת חיים ועשירה בחומרים מזינים. לאורך השנה הסטודנטים שלנו מגדלים תוצרת חד שנתית ורב שנתית.

סדנת בנייה באדמה – הסדנה מאפשרת הזדמנות ללמוד את כל מה צריך על מנת לבנות בבוץ! סטודנטים ואורחים לומדים איך לערוך בדיקת קרקע למטרות בנייה, איך לבנות לבנים וטיח מאדמה ואיך ליישם את כל אלה יחד ליצירת מבנים יפים וטבעיים.


בית התה הסולארי

התה הממוקם בגן האקולוגי של קיבוץ לוטן, הוא מקום מיוחד וקסום במיוחד לארוחה טובה ומפנקת.

בית התה הוא מבנה מרהיב הבנוי מאדמה הנמצא בפתחה של הגינה האורגנית, והצומח בגינה משתלב בתפריט חלבי עשיר לפי עונות השנה. כחלק מהגישה האקולוגית של הקיבוץ והרצון לתמוך ולקדם את אמני האזור, במסעדה ובחנות המזכרות מוצגות  למכירה יצירות של אמנים מקומיים: ויטראז', קדרות, תכשיטים, ספרים סבונים  וגם תוצרת  מקומית : תמרים אורגנים, גלידה ביתית משובחת ועוד המון הפתעות .


גן משחקים מחומרים ממוחזרים

בלב גן ירוק ומוצל נמצא גן שעשועים קסום ומיוחד אשר נבנה על ידי הסטודנטים במרכז לאקולוגיה יצירתית, בואו להכיר את היצורים הפלאיים. בחלק מהמתקנים קיים "חלון אמת" דרכו תוכלו להציץ ולגלות מאלו חומרים נוצרו החיות. 


הגינה האורגנית

הגינות האורגניות שלנו נבנו על גבי נוף מדברי צחיח, והפכו במהרה מקור לאדמה בריאה ועמידה.

הגינה החלה את דרכה לפני 20 שנה כערוגות הבנויות משכבות קומפוסט, ובזכות עבודתם של צוות האקוכיף והסטודנטים לאורך השנים האדמה הפכה למלאת חיים ועשירה בחומרים מזינים. לאורך השנה הסטודנטים שלנו מגדלים תוצרת חד שנתית ורב שנתית.

 


מרכז המבקרים

מרכז המבקרים שלנו הוא אחד ממבני האדמה הגדולים בארץ, והוא מתפקד כמבנה רב-תכליתי. במשך השנים מרכז המבקרים משמש ככיתת לימוד, אולם אירועים, מרחב סדנאות ועוד ועוד! המרכז מרווח, ממוזג ומאפשר לשוהים בו חוויה יוצאת דופן.

 


אגנים ירוקים

המים המשמשים את בית התה ואת שירותי הקומפוסט (אך ורק מהכיורים, לשטיפת ידיים כמובן!) נשלחים דרך מערכת אגנים ירוקים מלאכותית. מים אלו, לאחר שזרמו דרך האגנים הירוקים, יוצאים כמים נקיים ומשומשים להשקיית עצי זית ותאנה.

ניתן להתבונן בתהליך במיחזור  ולגלות כיצד ניתן להשתמש בחומרים טבעיים על מנת לטהר את המים.


שירותי קומפוסט

בתי השימוש הנמצאים באיקוכיף הם למעשה שירותי קומפוסט. הצרכים שנאספים בשירותים אלה משמשים כדשן עבור עצים רבים באיקוכיף. מוזיקה קלאסית תלווה אתכם ותנעים את זמנכם בשירותים.

 


Share this post

נגישות